בתי מרקחת קנאביס

בתי מרקחת המוכרים קנאביס רפואי הם החולייה הסופית בשרשרת האספקה של מוצרי קנאביס רפואי בישראל, ממנה רוכשים המטופלים את המוצרים באופן ישיר דרך שירות ומכירה פרונטלית או דרך שירות משלוחי קנאביס רפואי עד הבית. לפניכם בתי מרקחת ברחבי הארץ מהם ניתן לרכוש מוצרי קנאביס רפואי מכל הסוגים:

קנאביס בבתי מרקחת

קנאביס בבתי מרקחת הוא אחת מגולות הכותרת של רפורמת הקנאביס הרפואי שעיצבה את מבנהו הנוכחי של השוק המקומי ומעצבת עד היום את עתידו של משק הקנאביס הרפואי בישראל. מכירה וניפוק של מוצרי קנאביס רפואי בישראל אפשריים רק באישור וחתימה של רוקח אחראי, ולכן כל בית עסק המעוניין למכור מוצרי קנאביס רפואי למטופלים בעלי רישיון, דרך שירות פרונטלי או באמצעות שירות משלוחים, חייב לפעול תחת ההגדרה של בית מרקחת. מכירת מוצרי קנאביס רפואי בבתי מרקחת מתבצעת בכפוף לקיום רישיון קנאביס רפואי בתוקף בידיו של המטופל וכן בקיומם של מרשמים תקפים לניפוק מוצרי קנאביס בבית המרקחת – מסמכים המנופקים כולם על ידי הרופא המומחה המטפל, דרך מערכת היחידה לקנאביס רפואי (יק”ר) ובפיקוח ובאישור שלה. רק מטופלים שקיים בידיהם רישיון קנאביס רפואי בתוקף יכולים לגשת לבית מרקחת או לפנות אליו דרך מוקד הזמנות טלפוני/אינטרנטי כדי לבצע הזמנה של מוצרי קנאביס רפואי. מוצרי קנאביס רפואי מנופקים בבית המרקחת בהתאם למרשם הספציפי של הרופא המומחה המטפל, ולא בכפוף לשיקול דעתו של הרוקח. במידה והמוצר שהמטופל מעוניין בו או שהרופא המטפל הורה על השימוש בו, רוקח יכול להציע למטופל מוצרים דומים מאותה קטגוריית טיפול, כלומר כאלה המכילים ריכוז דומה של רכיבים פעילים (THC ו-CBD) אך בדרך כלל לא יהיו מופקים מאותו זן או מקור גנטי, ולכן עלולים להיות שונים ונבדלים בהשפעתם על המטופל, מבחינה רפואית, מבחינת תופעות לוואי וכן מכל בחינה אחרת. הרוקח האחראי בכל בית מרקחת הוא הגורם היחיד המאושר לבצע מכירה ואספקה של קנאביס רפואי ומוצריו למטופלים בעלי רישיון, כמו גם הגורם היחיד שמוסמך לתת למטופל ייעוץ והכוונה לגבי נטילה ושימוש במוצרי קנאביס רפואי מכל הסוגים. ייעוץ עם רוקח לגבי שימוש במוצרי קנאביס רפואי זמין לכל מטופל בעת רכישה של כל מוצר, גם בשימוש בשירות משלוחים לו יש מוקד טלפוני לפניות, במטרה למנוע שימוש לרעה או שימוש לא נכון שאינו אופטימלי במוצרי קנאביס רפואי ובעיקר במוצרים המכילים כמות גדולה של חומרים פעילים. כל ייעוץ אלטרנטיבי המתבצע שלא עם הרופא המומחה המטפל או עם הרוקח שמנפק את מוצרי הקנאביס בפועל, אינו מהווה תחליף או שווה ערך לסוגי הייעוץ הללו. בתי מרקחת המוכרים מוצרי קנאביס רפואי פזורים בכל רחבי הארץ במטרה להקל על מטופלים לקבל שירות מהיר ויעיל, קרוב לבית ותוך שמירה על האפשרות לבצע רכישה מסודרת ואחראית של התרופה במסגרת שדומה לזו בה נעשית רכישה של כל תרופה אחרת. למרות שקנאביס רפואי אינו מוגדר בחוק בתור תרופה אלא בתור “סם מסוכן” ולאו דווקא כזה שיש לו תועלת רפואית מוכרת, נהלי משרד הבריאות מכתיבים כי השימוש בקנאביס וכל מערכת הטיפול שקיימת סביב מוצריו תהיה כזו התואמת את ההגדרות והקריטריונים המחייבים עבור מכירה ושימוש בתרופות מאושרות, במטרה סופית להפוך את השימוש ברפואי בקנאביס בישראל לכזה המפוקח במסגרת קלינית מלאה שמספקת הוכחות חדות ככל הניתן ליעילות הטיפול והשפעותיו הרפואיות בטווח הארוך. זקוקים למוצרי קנאביס רפואי? יש לכם בית מרקחת ואתם מעוניינים למכור בו מוצרי קנאביס רפואי? עקבו אחר המידע החיוני שמתאים לכם ותלמדו כל מה שאתם צריכים לדעת:

איך משיגים קנאביס רפואי בישראל?

הדרך בה עבדה מערכת הקנאביס הרפואי בישראל עד כה כללה השגת אישור לטיפול בקנאביס מרופא מומחה (לפי תחום הטיפול הרלוונטי) לאחר עמידה בקריטריונים מדויקים הכלולים במסמך של משרד הבריאות שנקרא “נוהל 106”. בהתאם לנהלי משרד הבריאות, רכישה וניפוק של מוצרי קנאביס רפואי מתאפשרת היום רק בבתי מרקחת או באמצעות חברות שילוח (בתי מסחר) המבצעות הזמנות מוצרי קנאביס רפואי עד הבית, בכפוף לקיום רישיון קנאביס רפואי בתוקף בידי המטופל שבמצע את ההזמנה.

קנאביס רפואי בבתי מרקחת

הכירו את החולייה בשרשרת הקנאביס הרפואי, שתווסף לשירות המשלוחים ותחליף את מרכזי החלוקה של ספקיות הקנאביס שפעלו עד כה: בתי מרקחת. בתי המרקחת יהיו המקום היחיד בו יהיה ניתן להשיג קנאביס רפואי (בהגעה פיזית או משלוח), בדומה לכל תרופה אחרת שמשווקת לציבור הרחב עם מרשם רופא. קנאביס רפואי בבתי מרקחת יהיה זמין בכל הארץ לכל מטופל שיביא עמו מרשם ורישיון מרופא בתוקף. כל רופא שהוסמך לכך על ידי משרד הבריאות יוכל לנפק מרשם שכזה. כלומר, התהליך הבסיסי אותו עובר מטופל כדי לקבל רישיון קנאביס נשאר זהה: בוחנים את ההתאמה והזכאות לפי רשימת ההתוויות של משרד הבריאות, ומי שמתאים יוכל לגשת לרופא המומחה, בתנאי שזה עבר את ההסמכה החדשה של משרד הבריאות, ולקבל ממנו רישיון ומרשמים ל-6 חודשים לקניית קנאביס רפואי.

מה צריך בית מרקחת כדי למכור קנאביס רפואי

בית מרקחת חדש שרוצה למכור קנאביס רפואי צריך לעבור תהליך אישור על ידי משרד הבריאות ויחידת היק”ר, שבניגוד למה שאתם אולי חושבים הוא דווקא לא מסובך מדי. מטרת התהליך היא לעמוד בתקן החדש של משרד הבריאות לגבי מכירת קנאביס רפואי – תקן הנקרא IMC-GSP ונועד להסדיר את כל השוק ברגולציה אחידה ולוודא מינים בעיות (“זליגה” לאוכלוסייה הכללית למשל) עבור רשויות האכיפה.

היי, זהינו חוסם פרסומות

הפרסומות הם הדרך שלנו להמשיך להתפתח בשבילכם. נשמח שתאפשרו פרסומות אצלנו ❤️