הזמן עכשיו משלוחי קנאביס רפואי - מוצרי קנאביס רפואי נמכרים באופן בלעדי דרך בתי מרקחת וחברות לשילוח מוצרים עד הבית שפועלות תחת הגדרה של "בית מסחר למוצרי קנאביס" או תחת ההגדרה של "בית מרקחת". מטופלים שאינם מעוניינים או יכולים לצאת מהבית כדי לקנות את התרופה, מחויבים לעשות שימוש בשירות של משלוח קנאביס רפואי עד הבית כדי לקבל את האספקה החודשית של התרופה שלהם.

שירותי משלוחי קנאביס רפואי עד הבית זמינים היום דרך מגוון חברות שילוח ובתי מרקחת עצמאיים, המספקים כולם מוצרי קנאביס רפואי המאושרים לשימוש על ידי משרד הבריאות במסגרת תקני האיכות IMC הישראלים (GMP/GDP/GAP) המגדירים את אופן פעילותו של שוק הקנאביס הרפואי המקומי בארץ.

משלוח קנאביס רפואי

הזמנת קנאביס רפואי במשלוחים

הזמנת משלוח של מוצרי קנאביס רפואי עד הבית לצורך שינוע וקבלת האספקה החודשית היו אפשריים כבר מתחילת דרכו של שוק הקנאביס הישראלי, בתקופה בה מטופלים היו משויכים לספק ספציפי שטיפל עבורם בכל ההתנהלות הבירוקרטית כמו גם באספקת התרופה בפועל. גם לאחר יישום רפורמת הקנאביס ושינוי שיטת האספקה של מוצרי קנאביס רפואי למודל קליני של אספקת תרופה בבית מרקחת או בפיקוח של רוקח אחראי, תוך ביטול החלוקה שהתבצעה עד אז דרך חברות קנאביס רפואי, משלוחי קנאביס רפואי עד הבית נותרו כאפשרות בה יכולים לבחור מטופלי קנאביס רפואי כאלטרנטיבה להגעה לבית המרקחת, במידה והם אינם יכולים או מעוניינים להגיע אליו לצורך רכישה פרונטלית.

היתרון המשמעותי של משלוחי קנאביס רפואי עד הבית לעומת רכישה וניפוק פיזי שלהם בבית המרקחת טמון לא רק בחיסכון המשמעותי בזמן ובהימנעות מהצורך להגיע פיזית למיקום מרוחק, אלא משתקף גם דרך מלאי המוצרים המגוון שזמין בכל רגע נתון לרכישה, שחלק גדול ממנו לא תמיד זמין בבתי המרקחת או לחלופין זמין רק במקומות מרוחקים שלא מתאימים לכל מטופל לצורך הגעה פיזית כמו למשל בתי מרקחת הממוקמים בערים אחרות. היתרונות הללו מבדילים לחיוב את שירותי המשלוחים וגורמים ליותר מטופלים לוותר על השיטה הישנה ולעבור להתנהלות אינטרנטית וטלפונית בלבד באמצעות הזמנה מראש ומרחוק של כל אספקה חודשי, כאשר מגמה זו רק הולכת ומתחזקת עם הגידול התמידי שחל במספר המטופלים בכל הארץ.

שירותי הייעוץ וההכוונה שצריכים לקבל מטופלים בעת רכישה של מוצרי קנאביס רפואי בבית המרקחת, הנחשבים לשירותים שחובה להציע לכל מטופל לפי נהלי משרד הבריאות ונוהל IMC-GCP לטיפול בקנאביס רפואי, ניתנים למטופלים באמצעות מוקד ייעוץ טלפוני, אותו מחויבת להפעיל כל חברה העוסקת במכירה של מוצרי קנאביס רפואי למטופלים בעלי רישיון. במידה ומטופל נזקק לייעוץ נוסף מעבר למה שמציע לו הרופא המומחה המטפל האחראי על ניפוק הרישיון והמרשמים החודשיים, הוא יכול לקבל אותו מהרוקח האחראי בחברה ממנה הוא מזמין את האספקה החודשית שלו. בכל חברה המספקת קנאביס רפואי בישראל מועסק רוקח אחראי, ללא יוצא מהכלל, ולכן תמיד ישנו רוקח זמין לייעוץ עבור כל מטופל בעת כל רכישה של מוצרי קנאביס רפואי.

חשוב לציין כי במסגרת הנחיות אזורית של הרוקחת האחראית על מחוז מרכז, שכולל בתוכו את כל בתי המרקחת הממוקמים בתל אביב, חולון, בת ים, ראשון ולציון והערים הסמוכות, לא ניתן לבצע הזמנת משלוחי קנאביס רפואי מבית מרקחת בו המטופל לא רכש קודם לכן את המוצרים באופן פיזי דרך הגעה למקום. רק לאחר רכישה ראשונה שמתבצעת במקום, יכול מטופל לחזור לאותו בית המרקחת באופן מרוחק, באינטרנט או בטלפון, כדי לבצע הזמנות עתידיות בהתאם לרישיון ולמרשמים העתידיים שיש בידיו.

משלוחי קנאביס רפואי עד הבית – אופציות חלופיות

משלוחי קנאביס רפואי | משלוחים קנאביס רפואי | בריא בישראל
משלוחים קנאביס רפואי

משלוח קנאביס רפואי עד הבית

מלבד החברות הללו צפויים כרגע להיכנס לשוק גורמים חדשים שיתחרו על שוק השילוח וההובלה למטופלים. מספר לא מבוטל של גורמים כאלו - בעשרותיהם לכל הפחות - ממתינים בכל רגע נתון לקבלת אישורי פעילות עתידית ופעילות בפועל ממשרד הבריאות, בהתאם לנהלי משרד הבריאות, המשרד לביטחון פנים ושאר גופים ממשלתיים האחראים על הפיקוח אחר פעילותו של שוק הקנאביס הרפואי בישראל.

בית מרקחת עם משלוחים? צור קשר